Konsept Fotoğraf Çekmenin Püf Noktaları

Hayatımıza renk getiren fotoğraf makineleri ve telefonlar sayesinde artık bebeğimizin her özel anını, gelişim aşamasını; günlük, haftalık, aylık olarak fotoğraflar sayesinde kolayca kayıt altında tutabiliyoruz. Böylelikle bebeğimizin büyüme serüvenini canlı tutabiliyoruz.Son yıllarda popülerleşen bebek/çocuk fotoğraf çekimleri ile anne ve fotoğrafçıların hayal güçleri ortaya çıkmaya devam ediyor. Konseptli fotoğraf çekimleri ile fotoğraflar çok daha eğlenceli bir görünüm kazanıyor.
Sizler de bebeğinizin orijinal fotoğraflarını evinizin rahatlığında çekmek istiyorsanız;

1-Öncelikle temanızı belirleyin ve temanıza uygun malzemeleri temin edin.

2-Kumaş çok önemli ! Konseptli fotoğrafları sıklıkla çekmeyi düşünüyorsunuz mutlaka beyaz, mavi, siyah; düz ve parlamayan kumaş temin etmenizde fayda var. Diğer ufak parçaları kıyafetleriniz ve evinizdeki malzemeler aracılığıyla da tamamlayabilirsiniz. Örneğin; bir bulut, güneş, yıldız yapacaksanız  eva isimli malzemeyi kullanabilirsiniz.

3-Bebeğinizin aylık gelişim sürecini farklı konseptli fotoğraflarla çekmeyi düşünüyorsanız mevsimleri, çizgi film karakterlerini, kahramanları, vs. tercih edebilirsiniz.

4-Bebeğinizin keyifli olduğu saatleri belirleyerek fotoğraf çekimini o anda yapmanızda fayda var.

5-Profosyonel fotoğraf kalitesinde fotoğraflar çekmek istiyorsanız ışık alan bir yer tercih ediniz.

6-Fotoğraf açısı çok önemli.Konseptli fotoğrafları çekerken tam yukarıdan, fotoğrafı yakınlaştırarak (zoom) çekim yapmayı deneyebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*