Bebeğe banyo yaptırma incelikleri nelerdir?

Daha yeni anne ve baba olmuş bireyler için bebeklerini tutmak oldukça zorlu bir işken bir de yıkamak oldukça korkutucu bir hal alır. Sürekli boğulur ya da bir zarar veririm endişesini bir kenara bırakarak uzmanların belirlediği doğrultularda bebeğinizi rahatlıkla yıkayabilir ve temel temizlik ihtiyacını karşılayabilirisiniz. Öncelikle doğru şampuanı seçmeniz gerekmekte. Bebeğinizin için en doğru şampuan göz yakmayan ve cildine zarar veren sentetik ürünlerden uzak tutularak üretilmiş olan organik şampuanlardır. Daha sonrasında ise bebeğiniz için bir yıkama küveti almanız gerekmektedir.

Bebekler ilk altı ay kendi başlarını dik şekilde tutamadıkları için; bebeğinizin başını kolunuzla desteklemelisiniz. Daha sonrasında ise belinden başına kadar olan kısmını kolunuzla destekleyip, ayaklarından suya doğru sokulmalıdır. Tek başınıza yıkıyorsanız; diğer boş elinizle bebeğinizin vücudunu çok sıcak olmayan su ile ıslatmaya ve yıkama süngerine sürmüş olduğunuz şampuanla yıkamaya başlayabilirisiniz. Masaj yaparak yıkamanız dahilinde bebeğiniz ağlamayacak ve aksine oldukça rahatlayacaktır.

Bebek Eldiveni

İşte size banyoyu daha kolay ve güvenli bir hale getirmek için bir tavsiye: Bir çift eski beyaz bir eldiven giyin, ve eldivene biraz bebek sabunu sürün. Elinizde devamlı bir bez olacak ve bu bebeğinizin vücuduna tam uyacaktır. Bu bebeğinizin sabunlu vücudunun elinizden kayma riskini azaltacaktır.Ucuna pamuk sarılmış çubuklar kıvrımlı bölgeleri ve özellikle de kulak arkalarını temizlemek için oldukça kullanışlıdır, fakat asla kulağın içini temizlemeye çalışmayın, kulak zanna veya kanala zarar verebiliriniz.

www.bebekler.name.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*